22 czerwca 2024

Slogan strony, czyli Tagline

Slogan strony, tak zwany tagline to krótkie hasło reklamowe znajdujące się w górnej części strony najczęściej pod logotypem. Tagline jest znakomitym narzędziem do pozycjonowania marki. Ma on za zadanie jak najkrócej i jak najkonkretniej opisać, co możemy znaleźć na danej stronie lub czym zajmuje się dana firma.

Tagline Księgarni Helion
Tagline Księgarni Helion

 

 

Brak sloganu – czym to skutkuje?

Brak sloganu jest poważnym minusem pod względem użyteczności.

Spora ilość odwiedzin z wyszukiwarek to wizyty b. krótkie. Użytkownicy tacy mają wtedy kilkanaście sekund aby zapoznać się z misją i unikalnością Twojej oferty. Dobry slogan zatrzyma odwiedzającego na dłużej. Osoba taka może także wrócić na Twoją stronę jeśli zapamięta w ciągu tej krótkiej wizyty co oferujesz. Brak sloganu skutkuje utratą części potencjalnych klientów i niewykorzystaniem narzędzia promocji marki.

 

Jak stworzyć slogan

Pierwsza najprostsza metoda stworzenia sloganu
to po prostu opisać to, co robi firma. Najmniejszą ilością słów, jak tylko się da.
Kilka przykładów poprawnych prostych, ale skutecznych sloganów:  „tworzenie stron www”, „czyszczenie dywanów”, „serwis sprzętu AGD”.

Drugim sposobem stworzenia dobrego sloganu jest tekże zaprezentowanie Unikalnej Cechy Oferty. Cechy, która wyróżnia Cie na na tle konkurencji.

Przykłady: „Sprzęt AGD z 10% rabatem”, „włoskie torebki XYZ tylko u nas”, „wyspecjalizowane eBooki, które pomogą Ci w pracy, technologii i podróży

 

A oto kilka przykładów NIETRAFIONYCH banalnych sloganów, które NIE spełniają swojej roli: „Nr 1 w Polsce”,  „Satysfakcja gwarantowana”.
Należy jednak powiedzieć, że jeszcze gorszym przypadkiem jest brak hasła reklamowego w ogóle …

 

Gorąco zachęcam do przyglądnięcia się Twojej stronie, czy posiada dobry slogan reklamowy?

 

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks