17 lipca 2024

Przenieś swoje dane z iGoogle – będzie wyłączone!

Google ogłosiło na swoim Blogu rezygnacje z dalszego rozwijania kilku produktów.
Największym zaskoczeniem wydaje się prognoza wyłączenia iGoogle, czyli spersonalizowanej strony głównej, na której można umieszczać wybrane przez siebie widżety.

Planowana data wyłączenia usługi to 1 listopada 2013 roku. Firma tłumaczy to powstaniem i rozwojem nowoczesnych usług w Chrome oraz w systemie Android, które zastępują funkcjonalność iGoogle.

Pozostałe zapowiadane zmiany:

– przeniesienie filmów z Google Video do serwisu Youtube latem tego roku,

– zakończenie prac nad aplikacją Symbian Search App,

– zastąpienie widżetu Google Talk Chatback przez Meebo Bar.

 

Czy mogę zapisać ustawienia mojej strony głównej iGoogle?
Tak, ustawienia swojej strony głównej iGoogle (dotyczące kraju, języka, motywu, układu graficznego i zainstalowanych gadżetów) możesz wyeksportować do pliku XML.

Aby wyeksportować ustawienia:

  1. Kliknij ikonę settings_icon_image Opcje, a następnie Ustawienia iGoogle.
  2. Przewiń na sam dół strony i kliknij Eksportuj obok tekstu „Wyeksportuj ustawienia iGoogle na swój komputer”.

Co stanie się z danymi przechowywanymi w moich gadżetach?
Wszystkie osobiste dane przechowywane w innych usługach Google będą nadal w nich dostępne. Należą do nich: GmailKalendarz GoogleGoogle FinanceDysk GoogleZakładki Google i Zadania Google.

Niektóre gadżety, np. Do zrobienia, umożliwiają pobranie pliku z danymi. Aby to zrobić, kliknij Pobierz wszystko w menu Moja lista obok nazwy listy.

Większość gadżetów iGoogle tworzą i obsługują programiści zewnętrzni. Jeśli chcesz wyeksportować swoje dane, skontaktuj się bezpośrednio z twórcą gadżetu.

Naprawdę lubię iGoogle – czy są jakieś alternatywne usługi?

Jest ich wiele dla komputerów. Jeśli lubisz Google Chrome, Chrome Web Store oferuje podobny asortyment opcji, takich jak narzędzia zwiększające wydajność oraz aplikacje służące do sprawdzania prognozy pogody. Poza tym – tak jak iGoogle – Chrome można spersonalizować, wybierając odpowiedni motyw.

W przypadku urządzeń przenośnych Google Play oferuje różnego rodzaju aplikacje, od gier po czytniki wiadomości i widżety ekranu głównego.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks